C41N1524
首頁 / 電池中心 / Asus 手提電腦 / Asus C41N1524
產品安全認證 This battery is not compatible with the battery voltage 11.4V and 11.1V.
Note : 1. 14.8V and 15.2V are compatible, they are in common use. 2. 11.1V and 11.4V are compatible, they are in common use. 3. the 15.2V(=14.8V) and 11.4V(=11.1V) are the different voltages, they are not compatible, please choose the right battery(Voltage) for your laptop.
  • 存貨單位AOM976
  • 狀態更換,全新
  • 電壓15.2V
  • 容量60Wh
  • 電芯數量4 電芯
  • 電芯類型Li-Polymer
  • 顏色Black
  • 尺寸*mm (長 x 寬 x 高)
  • 保養1年
  • 送貨至 / 貨幣
    United States
    /
    • Australia
      AUD
    • Austria
    • Belarus
    • Belgium
    • Brazil
    • Bulgaria
    • Canada
      CAD
    • Croatia
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Estonia
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Japan
    • Kazakhstan
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Macau
    • Malaysia
    • Malta
    • Mexico
    • Monaco
    • Netherlands
    • New Zealand
      NZD
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Singapore
      SGD
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Korea
    • Spain
    • Sweden
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
      THB
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States
    • Vietnam
  • 快速送貨,全球多地貨倉
  • 30 天退款保證
  • 一年無憂保養
  • 終身客戶支援
  • 付款方式
  • 交貨方式
    USPS CA Post PostNL DHL GLS LA poste Hermes AU Post NZ Post SAGAWA Comone TA Q Bin SF Express
產品安全認證 This battery is not compatible with the battery voltage 14.8V and 15.2V.
  • 存貨單位AOM1686
  • 狀態更換,全新
  • 電壓11.4V
  • 容量96Wh
  • 電芯數量6 電芯
  • 電芯類型Li-Polymer
  • 顏色Black
  • 尺寸323.60x98.58x9.80mm (長 x 寬 x 高)